Dokončení hrubé stavby domu

Zateplování rodinných domů

Připadá vám, že každým rokem platíte víc a víc za vytápění? Energetická úspora je naprosto mizerná a vy si nevíte rady? Možná je na čase, abyste se zamysleli nad zateplením fasády, které by vám do budoucna mohlo ušetřit opravdu hodně peněz. Ačkoli je to investice poměrně vysoká, stále existuje například dotační program, který pokryje minimálně polovinu nákladů. Je-li zateplení vhodně zvolené, správně aplikované a kvalitně provedené, nebudete muset na stěny domu sáhnout řadu let.

Výběr vhodného izolantu rozhodně není jednoduchá záležitost a není se tak čemu divit, že většina obyvatel si v tomto případě neví rady. Obrátíte-li se na odborníky, zaručeně vám budou doporučeny nejen kvalitní materiály, které jsou přímo vhodné vašemu domu, ale i různé možnosti jejich uchycení na dům. Pokud jste v tomto směru absolutními laiky, rozhodně byste se do práce neměli pouštět sami, ale raději celou věc svěřit do ruky zkušenějším. Jednak budete mít jistotu, že bude práce dobře provedena, navíc si nemusíte dělat starosti s prací, případnými komplikacemi a samozřejmě s lešením, bez kterého fasádu na rodinném domě uděláte asi jen velmi těžko.

V současné době se používá několik metod pro izolaci fasády: 

  • zateplení tepelně izolační omítkou 
  • zateplení odvětrávacími zateplovacími systémy 
  • zateplení kontaktními systémy 
  • zateplení bezkontaktními systémy 
  • zateplení transparentní tepelnou izolací 
  • zateplení polystyrenovými deskami 
  • zateplení minerální vlnou 

Výběr vhodného izolantu závisí na celé řadě faktorů. Velkou roli hraje dokonce i stavební materiál, ze kterého je dům postaven. Nikdy se nedoporučuje na kvalitních materiálech šetřit. Pokud ale není izolace dobře přichycena na stavbu, nemá ani zdaleka takové vlastnosti, pro jaké byla pořízena.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Metody zateplení domů a označen , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.