Dokončení hrubé stavby domu

Lamelové zateplení

Zateplení domu je v současné době naprosto nezbytným řešením, které šetří budoucí náklady na vytápění. To pochopitelně není jediná výhoda, ale v rámci tepelné úspory je rozhodně stěžejní. Lamelové zateplení je velmi oblíbené a není žádnou novinkou na trhu. Je stále více využívané a to nejen pro své dobré vlastnosti, ale zejména pro výhody, které přináší.

Aplikace lamelové izolace je velmi jednoduchá, práce bude během několika hodin hotová, ale samozřejmě záleží na tom, jak velkou plochu budete pokrývat.

Lamelové zateplení se na stěny a stropy klade v poměrně malé vrstvě a aplikace je snadná už jen kvůli tomu, že izolace je velmi lehká a úzká, čímž je možné na některých místech dosáhnout daleko lepšího výsledku. Povrch po aplikaci je rovný, čehož u jiných izolačních materiálů mnohdy nedocílíte. Ušetříte tak za další povrchovou úpravu, která pochopitelně znamená i další finanční náklady navíc.

Lamelové zateplení představuje dobrý vzhled povrchu a vytváří dobrý vzhled celého prostoru. Manipulace s tímto typem izolačního materiálu je velmi jednoduchá, a pokud nemáte žádné zkušenosti s pokládáním izolace, v tomto případě to hravě zvládnete. Lamelové zateplení snižuje hluk a hlavně snižuje energetickou náročnost v rámci vytápění domu. Kvalita jde ruku v ruce s cenou, která ale v tomto případě není příliš vysoká.

V neposlední řadě nutno zmínit, že lamelové zateplení je maximálně šetrné k životnímu prostředí, na které je rovněž vhodné brát ohled při finálních pracích na rodinném nebo bytovém domě.

Komentáře jsou uzavřeny.