Dokončení hrubé stavby domu

Kontaktní zateplení fasády

Kontaktní zateplení fasády je nejběžnější způsob, jak vůbec může být rodinný nebo bytový dům zateplen.

A ačkoli by se mohlo na první pohled zdát, že je to způsob velmi jednoduchý, pokud uděláte chybu, zateplení rozhodně nebude mít takový efekt a nebude splňovat vlastnosti, pro jaké bylo zakoupeno a aplikováno.

Zateplení domu musí chránit před zimou, větrem, hlukem, vysokými teplotami i deštěm.

Pro zateplení domu lze zvolit různé materiály:

 

  • fasádní polystyren 
  • fasádní desky z minerální vlny 
  • fasádní desky z extrudovaného polystyrenu 

Spolu s výše zmíněnými materiály lze kontaktně zateplit fasádu a navíc jde o nejvíc používané materiály, které jsou cenově dostupné každému. K dispozici můžete mít jakkoli kvalitní a dobré izolační materiály, ale pokud neprovedete před položením dobrou přípravu a nakonec izolaci dobře neaplikujete, kvalita jde stranou, protože nebude splňovat své vlastnosti za žádných okolností.

Než se začnete zabývat položením fasády, nezapomínejte, že podklad (dům) musí být naprosto suchý a zbavený veškerých nečistot, jako je například bláto, zbytky betonu apod. Odstranit byste měli i veškeré zbytky předchozí fasády, které by po letech nemusely dělat dobrotu. Odstraňte hromosvod, větrací mřížky a další doplňky, které se na domě nachází. Jen tak totiž izolaci dobře položíte, otvory například na větrací mřížku lze vyříznout až dodatečně. Poté, co je povrch připraven, je vhodné jej napenetrovat. Izolace bude dobře držet a lepidlo snáze materiál udrží. Po zaschnutí penetrace je možné pokračovat s aplikací izolačního materiálu.

Kontaktní zateplení má pochopitelně i své nevýhody a je dobré se zamyslet, zda váš dům nevyžaduje spíš provětrávací zateplení, které tvoří velmi dobrou zvukovou izolaci a díky němu bude dům daleko lépe dýchat.

Komentáře jsou uzavřeny.