Dokončení hrubé stavby domu

Dotace na zateplení domu

O zateplení bytových domů už byla řeč v předchozím článku, který se mimo jiné zabývá i informace, kde získat případné rady v oblasti podání žádosti. I pro rodinné domy jsou ale vyhlašovány dotační programy, díky kterým je možné ušetřit až polovinu nákladů. Dotace je založená na tom principu, že čím vyšší docílíte energetické úspory tepla v rámci vaší nemovitosti, tím vyšší vám bude poskytnuta finanční dotace na zateplení rodinného domu. Pokud budete schopni snížit energetickou náročnost až o polovinu, pak vám bude uhrazena až polovina finální částky – peníze jsou vždy vypláceny zpětně až po kompletním dokončení veškerých prací.

Pokud opravdu máte zájem o dotaci, připravte se na to, že postup rozhodně není nijak jednoduchý. Právě naopak. Jde o zdlouhavý, náročný a finančně zmáhající proces, který, pokud jej dovedete do zdárného konce, se zejména po finanční stránce rozhodně vyplatí. Začít budete muset výběrem odborníka, který vám vypracuje dva odborné posudky. Energetický posudek a projektovou dokumentaci. Pokud by snad vznikla absence těchto dvou dokumentů, pak je automaticky žádost zamítnuta a vy nebudete mít možnost – většinou, žádat znovu.

Předem byste se měli informovat i na stavebním úřadě, zda nebude jakýkoli problém s případnými stavebními pracemi, které se budou provádět v nejbližší době. Posudek s odborníkem upravíte, pokud to bude potřeba a vrhnete se na další dokumenty, které se budou týkat nejen vás, jakožto majitele nemovitosti, ale i samotného domu. Nezapomínejte, že o dotaci mohou žádat pouze majitelé nemovitosti, nikoli například nájemníci. Na řadu přichází tzv. list krycích parametrů, který zakončíte nejen svým podpisem, ale i podpisem odborníka, který vypracoval předchozí posudky. Formulář je k dispozici ke stažení přímo na stránkách Zelená úsporám a je nutné jej odeslat jak ve formě elektronické, tak i písemné – později jej musíte osobně doručit na úřad. Nakonec vás čeká už jen vyplnění elektronické žádosti o dotaci, kde budete uvádět nejen své osobní údaje, ale i vyšlé údaje z posudků.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Dotační programy a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.