Dokončení hrubé stavby domu

Cena zateplení panelového domu

O panelových domech je velmi dobře známo, že jejich obvodové konstrukce nejsou zrovna na té nejlepší úrovni. I v současné době můžeme navíc vidět některé staré panelové domy, které nemají ani plastová okna, natož aby měly zateplení fasády. Aby mohlo dojít k realizaci zateplení fasády panelového domu, musí se v první řadě dohodnout společenství vlastníků.

Už na první pohled je zřejmé, že zateplení panelového domu je něco daleko složitějšího, než je tomu například u rodinných domů. Tam si ve většině případů zvládnou zruční majitelé a jejich přátelé udělat práci dokonce sami, stačí nakoupit materiál a zajistit si lešení. U panelových domů je nutné celou práci zadat firmě, která v první řadě udělá kalkulaci, následně se vrhne do práce.

S postavením lešením, následnou prací a konečným zbouráním lešení bude práce trvat několik týdnů, při nepřízni počasí dokonce měsíců. Předem se informujte i o dotačních programech, které by každému majiteli bytu mohly ušetřit poměrně dost peněz, které se po dokončení mohou investovat do další renovace.

V první řadě dbejte na to, aby vám firma udělala přesnou kalkulaci, kde bude zahrnut nejen materiál – izolační i fasádní barvy, práce dělníků, ale i například pronájem a postavení lešení. Pokud v kalkulaci nebudou některé položky zahrnuty, rozhodně se ptejte, případně si nechejte nabídky vypracovat i u jiné společnosti. Odborník (firma) by vám měl poradit a sám správně určit, jaké izolační materiály budou vhodné a v jak silné vrstvě by měly být pokládány.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Ceník zateplení a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.